Pages Navigation Menu

נטורופתית ND, מומחית לפרחי באך BFRP

הורים וסבים

הורים וסבים

סבים יכולים להיות מקור לעצה ותמיכה רבת ערך. בנוסף לזה שהם גידלו אתכם, יש להם שנים של ניסיון בהתמודדות עם כל הדברים שגורמים למשפחה לתפקד בצורה חלקה. באופן אידיאלי זה אומר, שכאשר יש לך בעיה, אפשר לשאול את אחד הסבים ולקבל עצה מועילה.
לצערי, לא כל משפחה נמצאת במצב אידיאלי שכזה. במקום לקבל עצות מועילות, את ובן זוגך חוטפים ביקורת על שמאל וימין על כל פיפס קטן, כולל התנגדות נחרצת של הסבים כלפי הדרך בה בחרתם לגדל את ילדיכם. אי יכולת לרצות את הסבים אצל חלק מההורים יכולה לגרום לרגשות אשם. חשוב להבין למה זה קורה, ולנסות להימנע מקצרים בתקשורת. מצבים לא נעימים אלה פוגעים במערכות יחסים בריאות בין הורים לסבים.

זמנים השתנו
עצה הורית השתנתה הרבה בשנים האחרונות. היו זמנים בהם רופאים עודדו נשים בצורה נחרצת לא להניק, והיה מומלץ לא להחזיק את התינוק על הידיים שלא יצא מפונק מדי. גם היתה המלצה להורים להתחיל עם מוצקים בגילאים הרבה יותר מוקדמים מהיום. אפילו מוצרים להגנת התינוק וכיסאות בטיחות לא היו בשימוש בזמנים שאנו גדלנו.

בגלל שהורינו גידלו אותנו בתנאים שונים, לא פלא שעצות שהם נותנים לפעמים מתנגשות עם שיטות הגידול שאנו בחרנו עבור ילדינו. האם תינוקך בן חודשיים לא ישן לילה רצוף? אז אל תתפלאו שהסבתא תמליץ לתת לו דייסת דגנים לפני השינה, או שתשמעי ממנה שהנקה לא מומלצת כלל, או השכבת התינוק על הבטן עוזרת לשינה טובה יותר.

לנסות ולהסביר ששיטות אלה כבר לא מומלצות יכולה לעזור, אבל זה קשה להגיד אותם מבלי לתת לסבים הרגשה שמה שהם עשו היה לא בסדר. למרות הכל, שיטות שלהם עבדו וגם הם הלכו אחרי עצות של הזמנים. במקום להתעלם, להתעצבן ולבקר את עצותיהם של הסבים תנסו להסביר למה ההמלצות השתנו – לדוגמא: תינוק שישן על הבטן נמצא בסיכון גבוה יותר לתסמונת מוות עריסה.

קצר בתקשורת
הורים חדשים לעיתים חסרי ביטחון לגבי גידול ילדיהם. האם הוא אוכל מספיק? האם הוא בטוח ומוגן? האם הוא בריא וגודל כמו שצריך? אלו רק מספר דברים שהורים חדשים שואלים את עצמם על בסיס יומי. כשנמצאים במצב כזה של חוסר ביטחון כל הערה מצד סבים יכולה להיראות ולהיתאפס כביקורת. הם באמת יכולים לבקר אתכם, תלוי באופי שלהם וקשר בין אישי בינכם, אבל זה גם אפשרי שהם פשוט מנסים לעזור. אי הבנה יכולה לגרום לנזק נוסף ביחסים שמאותגרים מהתחלה. לעיתים, דברים שנראים בפני הסבים עוזרים, לנו כהורים טריים יכולים להתאפס כהתערבות מיותרת. תנסו לדבר איתם על הערותיהם, תסבירו להם איך זה גורם לכם להרגיש. זה יכול לעזור להם ללמוד לתת עצות בצורה אחרת, צורה לא ביקורתית.

תמיכה באמא
יהיו זמנים בהם עצה מסבים או כל אחד אחר לא תהיה רצויה. בימים ושבועות הראשונים רוב הורים טריים צריכים זמן להתרגל לשגרה חדשה וליצור קשר עם תינוקם. יותר מדי עצות בזמן זה, במיוחד כאשר אין צורך בהם יקוממו וייצרו מתח לא רצוי. כאשר סבים מציאים עצות לא רצויות תפקידו של האב לתמוך באישתו, באמא של ילדיו. תמיכה יכולה לבוא בצורת עידוד, שעבודה שהיא עושה נפלאה או לחילופין להגיד לסבים לקחת צד אחורה. במיוחד כאשר הביקורת מגיעה מהורים של האישה רצוי כמה שיותר מהר לנהל את השיחה כדי שלא לגרום לריחוק וטינה ביחסים בהמשך הדרך.

פרחי באך
PINE תמצית עוזרת במצבים של רגשות אשם.
כאשר יש קושי לקבל את השונה, כאשר יש ביקורת BEECH עוזרת להתמודד עם רגשות אלו ולתת את הסובלנות הדרושה.
IMPATIENS לחוסר סבלנות ועצבנות כתוצאה של חוסר סבלנות.
RESCUE REMEDY עוזרת להירגע ולקבל דברים בפרופורציה.
LARCH לחיזוק ביטחון עצמי ביכולות אישיות.
CHERRY PLUM תמצית מטפלת ברגשות של פחד מאיבוד שליטה או כאשר כבר יש איבוד שליטה, לדוגמא: מתחילים לצעוק בלי יכולת לקחת את עצמם בידיים.
WALNUT תעזור להתרגל לאורך חיים חדש, וגם תתן הגנה מהשפעות חיצוניות.

Share

HABoneH Website Promotion  הבונה קידום אתרים