Pages Navigation Menu

נטורופתית ND, מומחית לפרחי באך BFRP

ד"ר באך

ד"ר  באך

ד"ר אדוארד באך (1886-1936) היה רופא שהקדים את זמנו. בקריירה הקצרה שלו הוא עבר מתרופות אורתודוקסיות לפיתוח צורה טבעית של תרופה לטיפול בבריאות רגשית ורוחנית, בהתאמה רבה לטרנדים של בריאות טבעית של ימינו.

הוא נולד במוזלי מחוץ לברמינגהם, ממוצא וולשי, והיה ילד אינטואיטיבי ועדין, אך עצמאי, בעל אהבה גדולה לטבע. הוא עזב את בית הספר בגיל 16 ובילה שלוש שנים בבית היציקה לכלי נשיפה של אביו, על מנת לשלם עבור לימודי הרפואה שלו.

קריירת הרפואה המוקדמת של ד"ר באך הייתה גם קונבנציונאלית וגם מוצלחת. ב-1912 הוא הוסמך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת קולג' (UCH), בלונדון שם הוא הפך לפתולוג ב-1913. מאוחר יותר באותה שנה הוא הפך לכירורג. לאחר שהבריא ממשבר בריאותי, הוא פתח מרפאה עמוסה קרוב לרחוב הארלי, לונדון.

מגיל צעיר, ד"ר באך הבחין בכך שלאישיותם וגישתם של אנשים ישנה השפעה על מצב הבריאות שלהם. כסטודנט, הוא התעניין במטופלים כאנשים במקום כמקרים והגיע מוקדם למסקנה שבמחלה, האישיות חשובה יותר מהסימפטומים וצריכה להילקח בחשבון בטיפול הרפואי.

הוא הפך יותר ויותר לא מרוצה מהגבולות של הרפואה האורתודוקסית ומהמיקוד שלה בריפוי הסימפטומים. היות והוא האמין שטיפול יעיל כולל טיפול בגורמים למחלה, הוא החליט להתמחות באימונולוגיה והפך לעוזר בקטריולוג ב- UCH ב-1915.

בריאותו מעולם לא הייתה איתנה. הוא לא התקבל לשירות צבאי במלחמת העולם הראשונה, אך זה לא מנע ממנו להקדיש את כל הזמן שלו בטיפול בחיילים פצועים. ב- 1917 נהיה מאוד חולה, והיה צפוי למות. נחישותו להשלים את עבודתו הובילה להחלמה מלאה וכאשר הוא פיתח לאחר מכן את התמציות שלו, הוא היה מושפע מאוד מהאמונה שההליכה בעקבות השליחות האמיתית של האדם חיונית לבריאות הנפשית והפיזית.

הפילוסופיה של ד"ר באך
הפילוסופיה של ד"ר באך הייתה פשוטה ועמוקה בו זמנית, בהתבססה על השלמות הפנימית והטבע הרוחני של בני האדם. מחלה היא "לחלוטין התוצאה של קונפליקט בין עצמנו הרוחני והמוסרי". בריאות ושמחה נובעות מהיותנו בהרמוניה עם הטבע שלנו, ועשיית העבודה שמתאימה לנו באופן אינדיבידואלי.
כמו שהוא כתב:

"המשמעות היא אחזקת הבית, ציור, חקלאות, משחק או שירות אחינו בני האדם בחנויות ובבתים. ועבודה זו, איזה שלא תהיה, אם אנו אוהבים אותה מעל כל השאר, היא… העבודה שאנו צריכים לעשות בעולמו, ושרק בה אנו יכולים להיות עצמנו האמיתיים".

"מחלה היא התגובה להתערבויות. זהו כישלון זמני ועצב והיא מתרחשת כאשר אנו מאפשרים לאחרים להתערב במטרתנו בחיים ולשתול בדעתנו ספקות, או פחד, או אדישות".

ד"ר באך חילק את 38 התמציות לשבע קבוצות, המייצגות קונפליקטים בסיסיים המונעים מאיתנו להיות אמיתיים כלפי עצמנו:
•    פחד
•    אי וודאות
•    עניין לקוי בנסיבות נוכחיות
•    בדידות
•    רגישות יתר להשפעות ורעיונות
•    דכדוך או ייאוש
•    אכפתיות יתר לרווחתם של אחרים

בתוך כל קבוצה, כל תמצית מכסה טבע ספציפי של הקושי המדובר. לדוגמא, פחד יכול לקבל צורה של אימה, (הדורשת Rock Rose), פחדים יומיומיים ברי הגדרה (Mimulus), פחד משיגעון (Cherry Plum), פחדים שלא ניתן להסבירם (Aspen) או פחדים כלפי אנשים אחרים (Red Chestnut).
כפי שד"ר באך זיהה את שבעת אזורי הקונפליקט המפריעים לבריאותנו, כך הוא הגדיר את שלבי הריפוי מהמחלה, …שלווה, תקווה, הנאה, אמונה, וודאות, חכמה, אהבה.

Share

HABoneH Website Promotion  הבונה קידום אתרים